Kaip lengvai pasigaminti aliuminio lakštus?

Ieškote paprasčiausio aliuminio lakštų gamybos būdo? Jei taip, turiu jums gerų naujienų! Pasigaminti savo aliuminio lakštus labai paprasta ir tai galima padaryti vos per kelias minutes kiekvieną dieną. Jums tereikia aštraus peilio ir aliuminio folijos. Lakštus galite pasigaminti patys arba supjaustyti juos mažesniais gabalėliais. Nesvarbu, kurį variantą pasirinksite; viskas, ko reikia norint pradėti gaminti plokščius aliuminio lakštus, yra šiek tiek žinoma technika, vadinama “išlyginimu”. Tačiau pirmiausia pakalbėkime apie tai, kaip tiksliai tai daroma. Aliuminis yra viena iš labiausiai paplitusių medžiagų pasaulyje, naudojama įvairiuose gaminiuose – nuo televizorių iki traukinių ir automobilių. Dažniausiai ši puiki medžiaga naudojama kaip aliuminio folijos sudedamoji dalis. Iš tikrųjų 99 % šiuolaikinio maisto gaminimo buvo gaminama naudojant aliuminio foliją; ji taip gerai sulaiko šilumą ir suteikia maistui nuostabų skonį! Tačiau kas nutinka, kai aliuminio folijos reikia daugiau nei tik vienam receptui? Kaip ją saugoti iki kito karto, kai prireiks? Ar kiekvieną kartą, kai norite pagaminti naują patiekalą, turite pirkti naujus lakštus? https://www.mvsteelgroup.lt/aliuminis/aliuminio-lakstai/

Trumpa plokščių aliuminio lakštų istorija

Aliuminio istorija glaudžiai susijusi su folijos, kurios dalis jis yra, istorija. Pirmą kartą patvirtintas aliuminio panaudojimas virtuvės reikmenyse buvo aprašytas 1820 m. Tuo metu jis buvo naudojamas kaip kepimo skardos medžiaga. Konservų stiklainių platforma buvo pirmasis aliuminio įrankis, parduotas 1884 m. Dauguma šiuolaikinių virtuvės reikmenų pagaminti iš aliuminio. Taip yra todėl, kad aliuminis pasižymi geresniu šilumos laidumu nei plienas ir, dar svarbiau, jo gamyba yra pigesnė. Tačiau dauguma plokščių aliuminio lakštų paprastai yra 20-30 % sunkesni už tokio pat storio aliuminio foliją. Taip yra todėl, kad lakštai buvo “suploninti” – tai procesas, kurio metu jie susmulkinami ir ištempiami į vis plonesnį lakštą. Gamindami savo lakštus galite suploninti įvairių rūšių aliuminį. Pavyzdžiui, minkštasis plienas paprastai naudojamas santechnikos jungiamosioms detalėms, tačiau jis netinka aliuminio detalėms gaminti. Todėl pirmiausia turėsite jį suploninti.

Kaip pasigaminti plokščius aliuminio lakštus?

Norėdami patys pasigaminti aliuminio lakštus, turite žinoti, kaip suploninti minkštąjį plieną. Yra daug svetainių, kurios gali jums padėti tai padaryti, bet viena, kurią radau ir kurioje pateikiamos instrukcijos žingsnis po žingsnio, yra aluminut.com (taip, toks pavadinimas). Aliuminio lakštai paprastai yra plonesni ir lengvesni už įprastus metalo lakštus, o tai reiškia, kad suvyniotas į juostą jis tolygiai ir greitai sukuria šilumą. Dėl to juostelė tampa labai lanksti, o tai naudinga gaminant profesionaliai atrodančius gaminius, pavyzdžiui, oro kondicionierius ar vandens šildytuvus. Ją taip pat galite naudoti savo automobiliuose ir buitiniuose prietaisuose. Galimybės beveik neribotos.

Aliuminio lakštų tipai

Yra daug aliuminio lakštų tipų, todėl svarbu žinoti, kokį lakštą naudosite savo projekte. Dažnai skiriasi “paviršinio” ir “panardinamo” aliuminio lakštų tipai. Paviršinio tipo lakštai yra blizgūs, panašūs į metalą, o panardinamojo tipo – matiniai. Pirmasis yra patvaresnis, o antrąjį lengviau valyti. Jei gaminate stoglangį valčiai arba ledų plaktuvą vasaros vakarėliui, geriausia naudoti pastarąjį.

Kaip pjauti plokščius aliuminio lakštus?

Norėdami supjaustyti lakštus juostelėmis, turėsite naudoti aštrų peilį. Peilis turėtų būti kuo plonesnis; venkite klaidos pjaudami per giliai į lakštą. Giliau pjaunant juostelė bus labiau įtempta ir taps ne tokia lanksti. Pradėkite nuo maždaug 1/4 colio gylio “U” formos pjūvio. Tada padarykite maždaug 2/3 colio gylio “V” formos pjūvį. Toliau darykite šiuos pjūvius “U” arba “V” raidėmis, kol juostelės ilgis taps norimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *